Uponor lengvos konstrukcijos plokštė yra speciali grindinio šildymo sistema, sukurta naudojimui montuojant sauso tipo grindų konstrukcijas. Tokiu būdu, kuris leidžia sumontuoti greitai ir pritaikyti grindų šildymo sprendimus rekonstrukcijų versle.

Sauso tipo grindų konstrukcija

Grindų konstrukcija su Uponor lengvos konstrukcijos plokšte

Uponor lengvos konstrukcijos plokštė idealiai papildo Uponor grindinio šildymo sistemą ir konstrukcijose su užliejamu skiediniu. Ji vienodai tinka esamų statinių modernizavimui bei naudojant naujose statybose. Naudojama ir specialiesiems objektams (pvz. didelių sportui skirtų patalpų grindų šildymui). Uponor lengvos konstrukcijos plokštė grindiniame šildyme gali būti derinama su standartiniais sausų grindų elementais.

25 mm storio lengvas plokštės bazinis elementas, pagamintas iš polistireno putos EPS; galima sumontuoti visuose patalpos paviršiuose. Ji tarnauja ir kaip šilumą izoliuojanti priemonė, ir kaip svorį laikantis pagrindas šilumą paskirstančių metalinių plokščių sumontavimui. Aplink einančios pakopinės lengvos plokštės išpjovos leidžia saugiai tarpusavyje sujungti basinių elementų priedus prie plokštės krašto. Angų (prorėžų) išdėstymas baziniame elemente leidžia išvingiuoti Uponor PE-Xa vamzdžio 14x2,0 mm „gyvatuko“ konfigūraciją.

Lengvos konstrukcijos 0,5 mm storio šilumos paskirstymo plokštė pagamintos iš aliuminio lakšto (?=200W/mK) leidžia optimalų šilumos perdavimą į nešančias sausos konstrukcijos plokštes. Dvi integruotos gamykloje padarytos įpjovos Al plokštėse garantuoja, kad patrumpinti jas bus lengva iki fiksuotos atžymos, todėl jas paprasta instaliuoti.

Privalumai:

Grindų konstrukcijos yra mažesnio aukščio, lyginant su šlapio tipo užliejamų grindų konstrukcija, o tai reiškia ir mažesnį konstrukcijos svorį.

Sistemos elementai lengvesni ir lengva juos tvarkyti, krauti, pernešti.

Montuojant Uponor lengvos konstrukcijos plokščių sistemas nesusidaro šiukšlių ir atliekų.

Visą sistemą gali savarankiškai instaliuoti vienas žmogus.

Izoliacija ir vamzdynas montuojami tame pačiame aukštyje, todėl grindys išlieka tokiame pačiame aukštyje kaip ir grindys be šildymo sistemos (pvz. kai grindinis šildymas įrengiamas tik vonioje).

„Gyvatuko“ formos vamzdynas užtikrina gerą kontaktą tarp Uponor PE-Xa vamzdžių 14x2 mm ir šilumą paskirstančių plokščių.

Sausų nešančiųjų elementų naudojimas (paprastai 25 mm storio) reiškia, kad priešingai nei šlapioms konstrukcijoms nebereikia laiko grindų džiovinimui ir prašildymo procedūrai.

Negaištama laiko darbų aikštelėje - darbuotojai gali vaikščioti grindinio šildymo paviršiumi vos užbaigus montavimą.

Nėra drėgmės prasisunkimo į statinio struktūrą pavojaus (labai svarbu senuose pastatuose, surenkamuose ir mediniuose namuose).

Lubas galima tinkuoti vos po vienos dienos sumontavus sauso tipo elementus. Kadangi vibracija yra sunkiai tikėtina, keraminių dangų trūkimo, jei jos teisingai sudėtos, tikimybė yra faktiškai atmesta.

 

Konstrukcijos:

lengva plokste UPONOR - www.evelsa.lt 1. Grindų danga


2. Kraštinė juosta

3. Sausa plokštė 25mm

7. Uponor vamzdis

8. Lengva plokštė

9. Pagrindo plokštė

10. Šilumos paskirstymo plokštė

lengva plokste uponor- www.evelsa.lt 1. Grindų danga


2. Kraštinė juosta

3. Skiedinys 35 mm

7. Uponor vamzdis

8. Lengva plokštė

9. Pagrindo plokštė

10. Šilumos paskirstymo pokštė